Film

wtorek, 08 września 2015

Hit festiwalu w Cannes w 2015 roku. Powieść Paola Sorrentino to zbeletryzowany scenariusz jego najnowszego filmu z Michaelem Cainem, Harveyem Keitlem, Rachel Weisz i Jane Fondą w rolach głównych.

Dwaj przyjaciele Fred i Mick – wybitny kompozytor i sławny reżyser – spędzają wakacje w alpejskim kurorcie pełnym niezwykłych gości. Wspominają swoje życie, próbując, każdy na swój sposób, rozliczyć się z przeszłością, pogodzić z tym, co nieuniknione.

W tej niezwykłej książce, pełnej emocji i błyskotliwego humoru, Paolo Sorrentino przypomina, że metryka to nie wszystko. Że człowiek jest młody, póki nosi w sobie pasję, i że jesień życia nie musi się sprowadzać do ciągłego wsłuchiwania się w nieubłagane tykanie zegara.Tagi: pamiętnik
17:32, simile60 , Film
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 listopada 2011

 

 

Panoramiczny przekrój przez historię kina. Książka omawia 140 filmów: od absolutnych arcydzieł po hity kasowe i przeboje kinowe wyznaczające nowe trendy, mody i epoki, dzieła które zapadły w pamięć widzów. Autor był przewodniczącym Związku Włoskich Krytyków Filmowych, prowadzi zajęcia na temat współczesnej sztuku filmowej na Universita La Sapienca w Rzymie. 

Tagi: album
08:46, simile60 , Film
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 października 2010
FILMW porywającym thrillerze opartym na scenariuszu autora Siedem znakomitą kreację stworzył nagrodzony Oscarem Nicholas Cage (Oscar 1995 dla najlepszego aktora za rolę w filmie Zostawić Las Vegas), któremu partnerują Joaquin Phoenix i Catherine Kelner. Trzymający w nieustannym napięciu film, wyreżyserowany przez Joela Schumachera (Klient, Batman Forever, Czas zabijania), opowiada o odysei człowieka, który za wszelką cenę dąży do wyjaśnienia tajemniczej zbrodni sprzed lat, a odkrywa wstrząsającą prawdę o sobie samym.
Tagi: thriller
11:58, simile60 , Film
Link Dodaj komentarz »
FILM

 

Były premier Wielkiej Brytanii, Adam Lang (Pierce Brosnan), zleca napisanie swoich wspomnień partyjnemu działaczowi Michaelowi McArze. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach. Do skończenia autobiografii Lang zatrudnia więc profesjonalnego "ghostwritera" (Ewan McGregor). Ten, w trakcie prac nad książką odkrywa sekrety, przez które znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ktoś za wszelką cenę nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy.
Najnowsze dzieło Romana Polańskiego ani trochę nie ustępuje poziomem poprzednim filmom twórcy Chinatown, Dziecka Rosemary czy Pianisty. Autor widmo to świetnie zrobiony, klasyczny thriller, doskonale zagrany (Brosnan i McGregor), a Polański po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w budowaniu atmosfery napięcia i grozy.
Nagrody:
Srebrny Niedźwiedź na Berlinale 2010
Tagi: thriller
11:55, simile60 , Film
Link Dodaj komentarz »
FILM


Wes Wilson jest autorem znakomicie sprzedających się książek. Jego spokojne życie zaczyna się walić w gruzy, gdy ginie jego narzeczona. Wes zauważa, że jest śledzony, a jego prześladowcy podejrzewają jego dziewczynę o posiadanie skradzionych kosztowności.
Tagi: thriller
11:46, simile60 , Film
Link Dodaj komentarz »
FILM

Jedno słowo w tytule i blondynka w niebezpieczestwie zapewniły filmowi Romana Polaskiego finansowanie. Pozornie "Wstręt" miał być komercyjnym thrillerem, bo "co bardziej wyrafinowanego zniechęciłoby producentów" - wyjaśnia reżyser. W rzeczywistożci uczynił ze "Wstrętu" studium szalestwa, spektakl upadku i dekonstrukcji psychiki czowieka.
Podłożem historii są irracjonalne lęki, które towarzyszą ludziom w codziennych sytuacjach. W przypadku Carol, wyolbrzymiony do granic obłędu strach przejmuje stopniowo wadzę nad jej życiem. Odsuwa ją od świata zewnętrznego, ofiarowując w zamian klaustrofobiczne mieszkanie, które stanie się miejscem zbrodni.
Tagi: thriller
11:39, simile60 , Film
Link Dodaj komentarz »

zBLOGowani.pl