Dieta

niedziela, 10 października 2010

W dzisiejszych czasach problem otyłości i moda na zgrabną sylwetkę to codzienność. Ludzie żyją w ciągłym pośpiechu, stresie, goniąc ciągle za czymś, niejednokrotnie zapominając o najważniejszym- zdrowiu i zdrowym odżywianiu się. Sięgając po to, co najszybciej możemy przygotować, niestety nie jest jednoznaczne z tym, iż jest to dobre dla naszego organizmu. Bagatelizujemy sprawę do momentu, w którym problem narośnie do wagi ciężkiej- dosłownie i w przenośni. Z pomocą ludziom przychodzi francuski lekarz, specjalista od dietetyki Pierre Dukan. Szukając sposobu na pozbycie się zbędnego balastu, w moje ręce trafiła właśnie jego książka pod tytułem Nie potrafię schudnąć. Zwykły przypadek sprawił, że zaczął tworzyć własną dietę, którą opisuje w poradniku.
Napisany on jest prostym, przystępnym dla każdego językiem. Nie sposób jest jej nie zrozumieć. Autor przytacza nam przykłady swoich pacjentów i reakcje ich organizmu na przeprowadzaną dietę. Dzięki temu poradnik zyskuje na wiarygodności. Lata badań, obserwacji organizmu pacjentów sprawiły narodzenie się wspaniałej diety. Czytając te słowa pewnie wielu ludziom przychodzi namyśl sformułowanie-dieta cud. Przyznaję, iż jest to trafne określenie. Aczkolwiek nie wiąże się ona z żadnymi głodówkami, dzieleniem porcji posiłków, uregulowaniem pór jedzenia. Czynniki te zawsze powodują problem we wszelakich dietach. Metoda opracowana przez francuskiego lekarza pozwala osobom otyłym zrzucenie zbędnych kilogramów w dość szybki ale i (co najważniejsze) skuteczny sposób. Jest to dieta proteinowa, która składa się z czterech faz. Dużym plusem jest fakt, iż każda opisana jest niezwykle wnikliwie, nota bene podane są przykładowe przepisy odnoszące się do kolejnych etapów. Autor zadbał by czytelnik nie miał żadnych wątpliwości, gdyby ewentualnie podjął się terapii odchudzającej. Pierwsza z nich- Protal I zwana też fazą ataku, opiera się ona na spożywaniu produktów tylko i wyłącznie zawierających same białko. W książce Dukan wyznacza osiem grup produktów dozwolonych w tej fazie. Jest to etap odchudzania, który najbardziej przypada do gustu pacjentom. Chudnie się dużo i szybko, gdyż organizm doznaje szoku. Kolejna faza(naprzemienna) Protal II, polega na spożywaniu produktów proteinowych oraz warzyw, w sposób który jest bardzo dokładnie opisany. Jest to faza niestety najdłuższa, ale dzięki niej przyzwyczajamy się do obecności warzyw w naszym stałym jadłospisie. Trzecia faza jest już fazą utrwalająca. Lekarz również tutaj wymienia produkty dozwolone i dokonuje analizy tego etapu. Ostatnią jest faza definitywnej stabilizacji, dzięki której ostatecznie pozbędziemy się kilogramów. Jest jeden jedyny haczyk, o którym również informuje nas Pierre Dukan. Wszystko to jest oparte na zasadzie: „wszystko albo nic”.
Prócz samej diety w poradniku zamieszczony jest opis wszystkich składników pokarmowych, ich wpływ na organizm człowieka. Wyjawione są tajniki efektu jo-jo oraz przyczyny niepowodzeń innych metod odchudzających. Pierre Dukan wskazuje także sposób w jaki określić ilość kilogramów, które powinniśmy zrzucić, wyznacza długość jej trwania kolejnych faz. Jest to wygodne, ponieważ pacjent konkretnie wie ile ma trwać, nie musi sam się nad tym zastanawiać. Zatem czy cokolwiek może być tu niejasne?
Dlaczego dieta ta jak i sam poradnik cieszy się popularnością? Otóż jest to dieta bardzo wygodna i wbrew pozorom mamy w bardzo duży wybór spożywanych produktów, co zapobiega rutynie w posiłkach. Sama będąc na tej skutecznie straciłam kilogramy i równie efektywnie uniknęłam efektu jo-jo. Książka Nie potrafię schudnąć odmieniła moje życie na lepsze. Dała wiarę w samą siebie. Szczerze polecam tą książkę osobom, które mają odwagę stanąć twarzą twarz ze swoim problemem otyłości i jeszcze większą odwagę by zrobić krok do pozbycia się jej. Na zakończenie warto także nadmienić, iż książka jest w atrakcyjnej cenie, sięga maksymalnie dwudziestu złotych. Jest

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) traktuje pożywienie jak lekarstwo. Tę zasadę można z powodzeniem zastosować do obniżenia wagi. Proste testy zawarte w książce pozwolą stwierdzić, jakiego rodzaju zaburzenia przemiany materii zachodzą w Twoim organizmie i który z żywiołów powoduje nadwagę. Jeśli to stwierdzimy, właściwe odżywianie przywróci organizmowi niezbędną równowagę i pozwoli na zachowanie szczupłej sylwetki, zdrowe i sprawne funkcjonowanie.
sobota, 09 października 2010

To naprawdę działa! Ponad pół miliona Polaków schudło dzięki diecie doktora Dukana!
Francuska dieta okazała się doskonała dla Polaków. Szybko tracą zbędne kilogramy, mają mnóstwo energii i czują się wspaniale.
Aby ułatwić Ci chudnięcie, przy współpracy z doktorem Dukanem opracowaliśmy polskie przepisy zgodne z zasadami jego diety. Jeśli lubisz naszą narodową kuchnię, w tej książce znajdziesz receptury na tradycyjne dania: śledzie po kaszubsku, chłodnik po polsku, a nawet śląską roladę. A jeżeli gotujesz z fantazją, sięgnij po przepis na zupę imbirową, baba ghanoush albo cytrynowe steki.
Jedz do woli i chudnij!
Dr Pierre Dukan - francuski lekarz od ponad 30 lat zajmujący się problematyką prawidłowego żywienia i diet. Autor kilkunastu książek o odchudzaniu, wydawanych na całym świecie. Opracowana przez niego metoda pomogła schudnąć milionom osób.
Jarosław Urbaniuk - pisarz, dziennikarz ("Lampa", "Machina", "Czas Fantastyki"), felietonista kulinarny portalu o2.pl. Wielbiciel kuchni Europy Środkowej, Indii, Meksyku i Indochin. Dietę doktora Dukana przetestował na sobie i schudł 20 kilogramów.

zBLOGowani.pl