Hobby

piątek, 11 sierpnia 2017

Czy w ogrodach amatorów, takich jak my, którzy spędzają w nich jedynie wolne chwile, znajdzie się coś, czym można by było zadziwić nie tylko najbliższą okolicę, ale i cały kraj, a nawet świat? W tym akurat hobby niekoniecznie chodzi o to, by do ogródka zwaliło się nagle kilka milionów gapiów. Ale fakt, że nasze rośliny i aranżacje mogą ciągle nas zadziwiać, jest dowodem na to, że nasze hobby to coś wspaniałego i wyjątkowego. I naprawdę warto dzielić się ogródkiem. Jeśli nawet nie ze światem to na pewno z najbliższą okolicą. „Wpływ Księżyca 2018” służy w tym pomocą, prezentuje bowiem nowe odmiany roślin dobrze znanych z ogrodów, tarasów i balkonów oraz nowości kwiatowe, warzywne, ziołowe i owocowe. Pojawią się, jak sądzę, nowe trendy i sposoby pielęgnacji (w tym ekosposoby) oraz samodzielnego układania aranżacji. Do ogrodniczych newsów dorzucam garść przepisów kulinarnych. W końcu ogród ma dostarczać także owoców, warzyw i ziół, które trzeba jakoś zagospodarować. Czas więc zakasać rękawy, sięgnąć po wskazówki z kalendarza księżycowego i liczyć na odpowiednią pogodę. Witold Czuksanow

Tagi: kalendarz
06:46, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 marca 2017

Miejskim farmerem może być każdy z nas! Wystarczy kawałek ziemi, taras, balkon czy nawet parapet, do tego nieco chęci, zaangażowania i… serca! Radość podczas zbierania własnych warzyw i owoców, ale i podczas gotowania z nich jest nie do opisania. Bo ogrodnictwo to nie tylko bezcelowe grzebanie w ziemi, ale prawdziwa pasja, sposób na relaks i spędzanie czasu z rodziną. Piotr Kucharski, kucharz i piekarz znany z gotowania w Dzień Dobry TVN, rolnik z wykształcenia, ogrodnik z zamiłowania krok po kroku przedstawia plan stawania się miejskim farmerem. Uczy kreatywnego gotowania, zgodnego z porami roku, pokazuje jak konserwować zbiory i ich nie marnować, zdradza swoje triki przydatne w uprawie roślin, ale przede wszystkim dzieli się z nami swoją ogrodniczą pasją i jej plonami w postaci smakowitych przepisów. • dorsz na duszonych młodych buraczkach • zupa dyniowa z serowo-orzechowymi ciasteczkami • skorzonera z marynowaną cebulą i oscypkiem •polenta ze świeżej kukurydzy z krokiecikami z wędzonego dorsza • lody selerowe z ciepłymi pieczonymi śliwkami i prażonym orzechem laskowym Spróbuj jednego z 95 przepisów na sezonowe dania, przygotowane z własnych plonów!

Tagi: poradnik
08:30, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
sobota, 05 listopada 2016

 

To jest książka, którą powinien znać każdy miłośnik piwa, niezależnie od gustu i stopnia wtajemniczenia.Autor – najpopularniejszy ekspert od piwa w Polsce – odkryje przed tobą całą różnorodność piwnego świata. Dowiesz się, że chmiel w piwie to jedynie przyprawa, a drożdże mogą wnieść do piwa zapach bananów, goździków czy końskiego siodła Nauczysz się czytać etykiety, degustować i oceniać jakość piwa. Uświadomisz sobie, że domowe warzenie piwa nie jest trudniejsze niż ugotowanie zupy i że, za kiepskim smakiem taniego piwa nie stoi bydlęca żółć czy spirytus.Rewela(olu)cyjna książka, która pozwoli ci stać się piwnym geekiem i świadomie korzystać z owoców trwającej „piwnej rewolucji”.Tomasz Kopyra z blogu: blog.kopyra.com – piwowar domowy i rzemieślniczy, jeden z  założycieli Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, certyfikowany sędzia Beer Judge Certification Program, krytyk piwny, publicysta i twórca największego kanału poświęconego piwu na YouTube

Tagi: poradnik
17:45, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 listopada 2016

Czy jest inny kraj w Europie, w którym wspinaczka stała się narodowym sportem? Czy tylko Polacy zasługują na miano lodowych wojowników? Poznajcie bohaterów  jednego z najmniejszych narodów Europy, którzy przebojem wdarli się na szczyty Himalajów. Oto nasi bracia i nasi rywale: Słoweńcy. Nowa książka Bernadette McDonald, autorki bestsellerowej „Ucieczki na szczyt”, w której opowiedziała światu o fenomenie polskiego himalaizmu.

Tagi: sport
06:39, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
piątek, 14 listopada 2014

 

Większość właścicieli psów uważa swoich podopiecznych za członków rodziny. Niestety, mimo najlepszych chęci, często działają na niekorzyść czworonogów, wychowując je niezgodnie z ich naturą. Jeśli zaliczasz się do grona miłośników psów, którzy chcą uniknąć najczęściej popełnianych błędów, powodujących pogorszenie zachowania twego pupila i wywołujących frustrację twoją i rodziny, ta książka jest właśnie dla ciebie!

Marcin Konefał, polski zaklinacz psów, dzieli się z czytelnikami wiedzą zdobytą w wyniku wieloletnich szkoleń, treningów i resocjalizacji psów różnych ras. Dzięki tej książce poznasz zasady pracy z czworonogiem, które umożliwią ci zmianę perspektywy i spojrzenie na świat jego oczami. Nauczysz się także dostrzegać prawdziwe potrzeby psa oraz poznasz sposoby, za pomocą których będziesz w stanie przekształcić krnąbrnego podopiecznego w szczęśliwego i dobrze ułożonego przedstawiciela gatunku Canis familiaris.

W „Sekrecie grzecznego psa” znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące najczęściej pojawiających się problemów, z jakimi spotyka się każdy właściciel psa. Dowiedz się, co zrobić, jeśli twój czworonożny podopieczny:

  • ciągnie na smyczy lub skacze na ludzi;
  • gryzie przedmioty lub ręce w trakcie zabawy;
  • nie reaguje na twoje przywołania i ucieka;
  • brudzi w domu;
  • przejawia nadmierną ekscytację, agresję czy lęk lub uporczywie szczeka.Tagi: psy
09:29, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 listopada 2010

 

 

Cieszę się, że ta książka powstała. Sądzę, z perspektywy czasu, że muzyka Skaldów posiada wiele nieprzemijających wartości. Jest tam sporo fajnej muzyki, która teraz odżywa na nowo. Sądzę, że jak mało kto hołdowali zasadzie 'grać to co się najlepiej czuje'. Jerzy Skrzypczyk


E-książki: "Zdrowa kuchnia na Boże Narodzenie"

Tagi: muzyka
11:56, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 listopada 2010

 

 

 

"Niniejszy album ukazuje zabytki kultury żydowskiej na terenie Polski, ślady zaginionego, ale i odrodzonego świata polskich Żydów. Ponad 340 zdjęć i towarzyszące im teksty przedstawiają synagogi, cmentarze, ohele, pomniki, dokumenty i inne judaica według czytelnego klucza regionalnego."

Tagi: Judaica
15:59, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »

 

 

 

"Lokomotywy od dwóch wieków fascynują tysiące ludzi na całym świecie. Mimo szybkiego rozwoju innych środków transportu, sympatyków kolejnictwa z każdym rokiem przybywa. Są to zarówno znawcy zawodowo związani z transportem kolejowym, jak i amatorzy zainteresowani "żywymi maszynami". Z myślą o nich wszystkich powstał niniejszy album, który przedstawia lokomotywy jeżdżące po polskich torach dawniej i dziś."

Tagi: lokomotywy
15:53, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 października 2010

 

Przystępnie napisany przewodnik po rozmaitych technikach obróbki drewna zawiera szczegółowe instrukcje doświadczonego zespołu stolarzy i rady jak używać poszczególnych narzędzi stolarskich. Znajdziemy tu charakterystyki różnych rodzajów drewna i innych materiałów stolarskich dostępnych na rynku oraz informacje o sposobie ich wykorzystania. Ponad 2000 fotografii i ilustracji pozwoli każdemu stać się ekspertem w projektowaniu mebli, montażu szafek kuchennych a nawet renowacji antyków

Tagi: drewno
17:51, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 18 października 2010

 

 

Wszystko o tym, jak założyć akwarium od podstaw.
Rozmnażanie ryb, hodowla, choroby, pielęgnacja.

Zarabiaj 10% na sprzedaży książek

Tagi: akwarium
21:12, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »

 

 

 

Książka jest zbiorem niezwykle atrakcyjnych splotów szydełkowych. Prezentowane jest w niej wykonanie krok po kroku wzorów ażurowych i koronkowych, filetów, motywów, splotów irlandzkich i tunezyjskich (afgańskich) oraz wzorów do obrębiania m.in.chust, narzut, serwet i obrusów.

Zarabiaj 10% na sprzedaży książek

Tagi: szydełko
21:05, simile60 , Hobby
Link Dodaj komentarz »

 

 

Uczenie sztuczek to wspaniały sposób na zacieśnianie więzi ze swoim psem, integrowanie go z członkami rodziny i dostarczanie mu fizycznych i umysłowych zadań.

v Duża różnorodność sztuczek dla każdego psa, na różnym poziomie wyszkolenia: poproś, ukłon, módl się, znajdź pilota i wiele innych.
v Instrukcje opisane krok po kroku, pomocne treserowi sposoby rozwiązywania problemów i wskazówki pozwalające wykorzystać zdobyte umiejętności do nauki bardziej zaawansowanych zadań.
v Złożone sztuczki podzielone na prostsze, łatwiejsze do nauczenia, ze zwięzłymi opisami przebiegu nauki i oczekiwanych rezultatów.

Nauka różnych sztuczek jest sposobem budowania pozytywnych relacji i wytwarzania na ich bazie wzajemnego szacunku i zaufania, a także umacniania więzi z psem przez wzajemne dążenie do wspólnego celu i radość z sukcesów. Umożliwia zrozumienie sposobu myślenia twojego psa, a jemu lepsze zrozumienie twoich wskazówek. Kolejne powtórki i wspólny wysiłek doskonalą wzajemną komunikację. Zaufanie i chęć współpracy rozwinięte podczas wspólnej nauki pozostaną przecież na zawsze.

Zarabiaj 10% na sprzedaży książek


zBLOGowani.pl